Fakti.bg | 17.01.2021 15:18:42 | 100

ЦСКА с класика в третата си контрола (ВИДЕО)

ЦСКА победи Септември (Симитли) с 3:0 в трета си контрола, играна по време на лагера в турския курорт Алания. Мачът премина в тренировъчно темпо, като Бруно Акрапович различни единадесеторки през двете полувремена. Само Брадли Мазику игра около 60 минути, за да бъде сменен от Мартин Смоленски, който реализира два гола.

"Армейците" овладяха инициативата още след първия съдийски сигнал. Те предпочитаха да играят с много хоризонтални пасове и не създаваха опасни ситуации пред стабилния Филип Димитров.

Играчите на Септември се бранеха много организирано и се хвърляха за всяка спорна топка. Те на няколко пъти направиха прилични атаки и достигнаха до вратата на Бусато. Веднъж Михайлов засече с глава топката след корнер, но тя прелетя високо в аут.

Много активен отляво беше Брадли Мазику. След негов опит за удар падна първия гол в мача. В 39-ата минута топката се отклони към Юнус Санкаре, който на границата на малкото поле финтира и стреля неспасяемо по земя за 1:0.

На почивката Акрапович смени целия си състав, като остави само Брадли Мазику. Конгоанецът заигра като централен защитник око 15-ина минути и беше сменен с Мартин Смоленски.

Резервите на ЦСКА много амбициозно търсеха втори гол. Много активен беше Греъм Кери. Атаките на към вратата на Септември следваха една след друга, като темпото се повиши спрямо първото полувреме.

Влизането на Мартин Смоленски още повече засили натиска. Именно той удвои резултата.