Fakti.bg | 17.01.2021 19:06:04 | 75

Адриан Андреев спечели втора титла в професионалния тенис

Адриан Андреев спечели своята втора титла в професионалния тенис след като триумфира на турнира на ITF в Анталия, съобщава TennisKafe.com. Българинът отново не загуби сет и победи 558-мия в света Александър Шевченко на финала на надпреварата, продължавайки много силното си представяне от началото на сезона.

Успехът ще донесе на Андреев 10 точки за световната ранглиста, като след тяхното прибавяне към актива му 19-годишният софиянец ще бъде много близо до Топ 400 на света.

И двата аса в мача бяха на сметката на Андреев, като българинът не допусна нито една двойна грешка. Неговото предимство бе най-сериозно по отношение на реализираните на втори сервис точки. По този показател той регистрира 80% успеваемост срещу доста по-скромните 44% за Шевченко.

Андреев доминираше категорично в първия сет като играеше чудесен тенис и не даваше никакви шансове на опонента си. Българинът поведе убедително с 5-0, като в никой от тези геймове не даде повече от две точки на своя опонент. Андреев си позволи леко отпускане и Шевченко намали резултата след гейм на нула, но веднага след това Адриан отново вдигна темпото и спечели безпроблемно първия сет с 6-1 след само 28 минути игра.

Напълно противно на развитието на откриващия сет Шевченко реализира ранен пробив в началото на втората част и поведе с 2-0. Това обаче не повлия психически на Адриан, който бързо върна пробива и изравни резултата.

Руснакът отново поведе като спечели подаването си в петия гейм, но веднага след това Андреев отново си върна инициативата. Българинът показа отличната игра от първия сет и спечели следващите три гейма, обръщайки резултата до 5-3 в своя полза.

Шевченко обаче заигра много силно и в следващите два гейма даде само три точки на 19-годишния софиянец, изравнявайки за 5-5. Единадесетият гейм бе най-оспорваният в мача. Андреев изравни от 0-30, след което спаси два геймпойнта на опонента си и стигна до точка за пробив. За съжаление българинът не успя да се възползва от чудесната възможност и неговият Шевченко реализира три безответни точки, като по този начин отново излезе напред в резултата при 6-5.

Въпреки разочароващата развръзка Андреев отново намери верния ритъм и изигра много силен дванадесети гейм, довеждайки сета до тайбрек. В него българинът бе пълен господар на корта като триумфира със 7-1 и по този начин оформи крайното 6-1, 7-6(1), което му донесе титлата в турнира.