БНР | 20.01.2021 17:28:42 | 100

Атаналнта и Удинезе завършиха с равенство

Аталанта завърши 1:1 при гостуването на Удинезе в отложен мач от 10-ия кръг на италианската Серия А. Луис Муриел изравни за бергамаските минута преди почивката и запази серията на тима от девет поредни мача без загуба в шампионата и общо 12 във всички турнири.

Удинезе поведе с първата си атака. Още в 23-а секунда Кевин Лазаня намери Роберто Перейра, който прати топката мрежата с най-бързия гол на Удинезе в Серия А от ноември 2014 година.

В самия край на пръвата част Муриел реализира 11-ия си гол в калчото за сезона и изравни резултата.

През втората част и двата отбора имаха положения да стигнат до победата, но равенството се запази до последния съдийски сигнал.

Двубоят трябваше да се играе през декември, но бе отложен заради наводнен терен.

Аталанта остава на 6-о място в таблицата с равни точки с петия Ювентус, който има мач по-малко. Удинезе е 15-и.