Fakti.bg | 20.01.2021 18:31:34 | 105

Лудогорец започна с победа при новия треньор, удари в контрола Бачка Топола (ВИДЕО)

Българският шампион Лудогорец започна с победа лагера си в турския курорт Белек. "Орлите" се наложиха над сръбския Бачка Топола с 2:1.

Лудогорец започна много силно. Българските футболисти разгръщаха играта много широко, като не се притесняваха да разиграват топката в своята половина.

"Орлите" поведоха в 7-ата минута. Жордан Икоко свали топката с глава в наказателното поле и Бърнард Текпетей вкара от изгодно положение за 1:0. Малко след попадението Мавис Чибота направи невероятен пропуск отблизо.

Постепенно футболистите на Бачка Топола изравниха играта. Те се възползваха от "широката" защита на Лудогорец. Янко Тумбашевич остана сам срещу Ренан. Бразилският страж излезе смело напред и спаси с гърди сигурен гол.

В 36-ата минута дуото Икоко - Текпетей изработи второто попадение в мача. Икоко напредна отдясно и подаде топката на тепсия на Текпетей, който пред голлинията не можеше да сгреши.

Юг Станойев върна едно попадение веднага след това. Той излезе от дълбочина сам срещу Ренан и прониза вратаря на Лудогорец.

В следващите няколко минути футболистите на Бачка Топола упражниха сериозен натиск със серия от корнери. На два пъти Ренан направи страхотни спасявания и задържа преднината на българския отбор до почивката.

Валдас Дамбраускас сменя целия си отбор в началото на второто полувреме. Тактиката на Лудогорец се смени изцяло. Динамиката от първото полувреме изчезна изцяло.

Българският отбор доминираше в притежанието на топката, но се беше затворил. Пропуските в отбраната изчезнаха, но и ситуациите пред сръбския вратар липсваха.

В 60-ата минута Младен Кръстаич последва примера на литовския си колега и смени всичките си футболисти. Това още повече сби играта. Сърбите единствено се отличаваха с по-грубата си игра.

Така след много игра в центъра времето на срещата изтече. Както и през първото полувреме съдията свири края няколко секунди преди края на редовното време.

Общо взето двата отбора не бяха равностойни, но разликата в резултата остана минимална. Дано Дамбраускас да е останал впечатлен от своите възпитаници, които за първи път видя в игрова обстановка.