БНР | 21.01.2021 04:54:04 | 102

Аматьори изхвърлиха Реал (Мадрид) от Купата на Испания

Испанският шампион Реал (Мадрид) беше елиминиран от третодивизонния Алкояно с 2:1 след драматичен мач с две продължения.

Реал се включи на този етап от надпреварата, а футболистите на Алкояно играят трети мач в турнира, като в предишния кръг отстраниха друг отбор от Примера – Уеска. За футболистите на Зинедин Зидан това е втора безславна загуба в рамките на няколко дни след отпадането им в полуфинала за Суперкупата на Испания от Атлетик Билбао. За наставника на "белите" загубата има символично значение, защото той никога не е печелил този трофей, нито като футболист, нито като треньор на Реал.

При новите правила на турнира, в които се играе само една среща с решаващ резултат и двата тима се хвърлиха в атака още от самото начало. Въпреки игровото превъзходство на шампионите, момчетата на Алкояно дадоха отлично да се разбере, че амбициите им не свършват с елиминирането на един отбор от елита и именно те създадоха единствената голова ситуация в 33-ата минута. В самият край на полувремето, все пак надмощието на белите даде резултат и те поведоха с 1:0 чрез Милитао.

През второто полувреме Зидан прибягна до „тежката артилерия“ като включи в атаката Карим Бензема, но това се оказа недостатъчно, за бъде решен окончателно мача. Алкояно създаде няколко сериозни ситуации, в една от които резервния вратар Лунин, който получи шанс тази вечер, се наложи да спасява критично положение след ъглов удар. Десет минути преди края на редовното време Хосе Солбас изравни и вкара мача в продължения.

Неприятно изненадани от развоя на срещата, футболистите на Реал се хвърлиха с всички сили да търсят победата в продълженията. Усилията им се обезмисляха на няколко пъти от 41-годишния страж на Алкояно Хосе Хуан, който се превърна в герой на мача с категоричните си намеси.Задачата на шампионите стана по-лека с напускането на Рамон Лопес от домакините след втори жълт картон в 109-ата минута. Така те имаха 11 минути да решат нещата в своя полза, но при контраатака на Алкояно в 115-ата минута Хуанан попари надеждите им. В оставащите до края минути напрежението се прехвърляше между двете врати като при едно разбъркване топката многократно заплашваше да влезе във вратата на домакините, но това така и не се случи.

С героична победа с 2:1 Алкояно елиминира Реал (Мадрид) и очаква жребия за осминафиналите.