БНР | 21.01.2021 07:19:29 | 71

Байерн запази преднината си в Германия

Шампионът Байерн запази преднината си от четири точки на върха на класирането в Бундеслигата, след като победи Аугсбург с 1:0 като гост в мач от 17-ия кръг на първенството. Единственото попадения в двубоя отбеляза голмайсторът на баварците Роберт Левандовски в 13-ата минута от дузпа, като това бе 22-и гол за поляка в Бундеслигата от началото на сезона.

Домакините можеха да изравнят в 75-та минута, когато на свой ред получиха 11-метров наказателен удар, но изстрелът на Алфред Финбогасон срещна гредата.

Вратарят на Байерн Мануел Нойер записа своята 196-та суха мрежа в Бундеслигата и по този начин изравни рекорда на легендарния Оливер Кан.

Преследвачът РБ Лайпциг също спечели с 1:0 срещу Унион (Берлин) у дома. Шведът Емил Форшберг вкара попадението в 70-ата минута.

В класирането Байерн води с 39 точки, следван то РБ Лайпциг с 35 и Байер (Леверкузен) с 32 точки.