БНР | 23.01.2021 14:49:39 | 118

Локомотив (Пловдив) надигра Берое в Стара Загора

Берое загуби от Локомотив (Пловдив) с 0:3 в контролна среща, играна в Стара Загора. Берое направи много сериозен пропуск още в 4-ата минута. Иван Минчев пусна отличен извеждащ пас към Еривалдо, който изскочи сам срещу Мартин Луков. Крилото стреля, получи се рикошет и топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на гостите. Илиас Хасани получи контузия в 10-ата минута и в 12-ата на негово място в игра влезе Георги Маджаров.

Локомотив също направи много сериозен пропуск в 13-ата минута. Парвиз Умарбаев центрира от корнер в наказателното поле на Берое, където на втора греда Лукас Масоеро бе оставен непокрит и стреля, но Ганев спаси. Гостите поведоха с 1:0 в 14-ата минута с гол на Кристиан Илич. Салинас навлезе в пеналта и намери Димитър Илиев, който подаде към непокрития Илич в наказателното поле на Берое. Той без проблем вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Ганев.

Димитър Илиев отправи много опасен удар под гредата в 16-ата минута, но Ганев се намеси и изби в корнер. Локомотив удвои резултата в 37-ата минута. Димитър Илиев намери с много добър пас Момчил Цветанов, който беше изпуснат и вкара топката във вратата на Ганев. В 39-та минута Димитър Илиев отправи опасен удар от около 22 метра, но Ганев боксира в корнер. В 41-ата минута Стив Фуртадо излезе сам срещу Мартин Луков, но сбърка с паса си към Кукула. Малко след това Иван Минчев стреля от фаул, топката рикошира в стената и срещна напречната греда.

Гостите направиха много добра комбинация в 57-та минута, която бе завършена от Димитър Илиев. Той с много точен удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Перниш. Иван Минчев центрира от фаул в наказателното поле на гостите в 63-ата минута, а Георги Ангелов стреля, но неточно в аут. Салинас центрира от фаул в 69-ата минута в наказателното поле, където Кристиан Гомис стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Еривалдо отправи далечен удар в 70-ата минута, но право в ръцете на Илко Пиргов. В 74-ата минута Гаюс Макута финтира съперник и отправи удар от дистанция, но Илко Пиргов отново спаси. Локомотив пропусна да вкара четвърти гол в 74-ата минута. Кристиан Илич навлезе в пеналта и пусна към Александър Иванов, който стреля, но Перниш се намеси страхотно и спаси.