Fakti.bg | 23.01.2021 17:32:47 | 59

РБ Лайпциг направи нов подарък на Байерн Мюнхен

РБ Лайпциг допусна изненадваща загуба при гостуването си на Майнц с 3:2. "Биковете" повеждаха на два пъти в резултата, но в крайна сметка домакините успяваха да изравнят, а в крайна сметка стигнаха и до заслужена победа.

Успехът бе едва втори за тима от Карнавалния град от началото на сезона. Така "05" вече има 10 точки в актива си и заема предпоследно място. Лайпциг остава втори с 35 точки.

"Биковете" вкараха за 0:1 още в 15-ата минута. Разписа се Тайлър Адамс. Американецът се разписа с хубав удар извън наказателното поле.

Домакините изравниха в 24-ата минута. Тогава защитникът Муса Ниакате вкара след разбъркване в наказателното поле.

Лайпциг отново излезе напред след половин час игра. Сьорлот свали топката за Халстенберг след центриране отляво и защитникът направи Центнер безпомощен за втори път.

Майнц обаче отново бързо изравни. Пет минути по-късно защитата на гостите изпусна цели трима играчи в червено и Ниакате вкара втория си гол в мача за 2:2.

В началото на второто полувреме Дани да Коща направи хубав пробив отдясно. Защитникът центрира в наказателното поле, Забитцер изпусна Леандро Барейро, който изпревари Гулаши и даде аванс на Майнц - 3:2.

До края на мача "биковете" опитаха да стигнат поне до изравнителен гол, но вратарят Центнер на няколко пъти се намеси отлично.

В останалите двубои от Бундеслигата, стартирали в 16:30 ч. българско време, Айнтрахт Франкфурт разби Арминия Билефелд с 5:1 като гост, Волфсбург, също като гост, спечели срещу Байер Леверкузен с 1:0, Аугсбург взе с 2:1 домакинството си на Унион Берлин, а Фрайбург със същия резултат (2:1) спечели домакинството си на Щутгарт.

В утрешния ден Байерн Мюнхен гостува на закъсалия Шалке 04, като ако спечелят 3-те точки ''баварците'' ще могат да се откъснат пред РБ Лайпциг с цели 7 точки. Към момента Байерн има 39 пункта, а РБ Лайпциг е с 35.