БНР | 24.01.2021 04:33:50 | 110

С късни голове Манчестър Сити продължава за Купата на Англия

Отборът на Манчестър Сити се класира за петия кръг в турнира за купата на Англия по футбол, след като победи с 3:1 при гостуването на Челтнъм Таун от четвъртото ниво на местния футбол. Пеп Гуардиола пусна в игра експериментален състав на Сити, в който все пак личаха имената на Габриел Жезус, Фернандиньо, Рияд Марез, Аймерик Лапорт и Феран Торес. Алфи Мей изненадващо даде аванс в полза на домакините в 59-ата минута, а в игра за отбора от Манчестър влязоха Жоао Кансело и Илкай Гюндоган. Фил Фоудън изравни в 81-ата минута, а само 180 секунди по-късно Жезус направи пълен обрат в полза на Сити. Торес се разписа отблизо за 3:1 дълбоко в допълнителното време на срещата.

В неделя Манчестър Юнайтед играе срещу Ливърпул в дербито от четвъртия кръг в турнира за купата на Футболната асоциация.