БНР | 27.01.2021 16:18:35 | 183

Левски с втори успех в Хърватия

Отборът на Левски победи с 2:1 словенския Копер в третата си проверка на лагера в Хърватия.
Така "сините" записаха втори успех в подготовката, след като преди няколко дни спечелиха с 1:0 срещу полския Подбескидзе.
Мартин Райнов е почувствал болки на последното занимание и не взе участие в мача срещу четвъртия в словенското първенство, а освен него и Никилай Михайлов пропусна двубоя.

Найджъл Робърта отбеляза в 16-ата минута след асистенция на Здравко Димитров, а Стивън Петков удвои в 28-ата.
Звездата словенците Нардин Мулахусейнович беше изгонен с директен червен картон с 30-ата минута заради грубо нарушение срещу Патрик-Габриел Галчев.
В 54-ата минута след центриране от фаул Копер върна един гол. Май Митендорфер игра с глава, а при добавката другият централен защитник Денис Церович вкара за 1:2.

Следващата контрола на Левски е на 30 януари срещу Олимпия Любляна (Словения).