Mediapool.bg | 05.02.2021 09:45:43 | 110

Нова победа на Григор Димитров, на старта на Australian Open го чака Чилич

Григор Димитров победи младия австралиец Алексей Попирин с 2:1 (6:4, 6:7 (5), 6:3) в третия кръг на турнира в Мелбърн, който е подгряващ за започващото в понеделник Открито първенство на Австралия (Australian Open). Това е втора победа за българина в турнира, която го изпраща на четвъртфиналите. Димитров можеше да приключи мача далеч по-бързо, но пропусна да вземе втория сет на свой сервис, което даде възможност на Попирин да направи обрат и да изравни сетовете. Така мачът продължи почти два часа и половина. На четвъртфиналите българинът ще срещне французина Корентен Муте. Днешният мач на Димитров трябваше да се играе още преди два дни, но заради положителен тест за коронавирус на служител в хотела се наложи всички тенисисти да бъдат изолирани и подложени на тест. Така днешният мач съвпадна и с тегленето на жребия за Australian Open. Жребият изпрати Григор Димитров в първия кръг срещу хърватина Марин Чилич, който доскоро в продължение на години неизменно бе в първата десетка на световната ранглиста. Досега двамата са се срещали 6 пъти на корта, като българинът има две победи – последната във втория кръг на "Ролан Гарос" преди две години. Ако победи Чилич, във втория кръг Григор Димитров ще играе срещу някой измежду Алекс Болт (Австралия) и Норберт Гомбос (Словакия). В третия кръг пък най-вероятния му съперник би бил испанецът Пабло Кареньо Буста, който е номер 15 в света. При жените в първия кръг на Australian Open Цветана Пиронкова ще се изправи срещу Су-Уей Сие от Тайван. При победа ще последва мач с победителката от двубой Бианка Андрееску (Канада)- Михаела Бузарнеску (Румъния).