БНР | 13.02.2021 15:17:38 | 88

Атлетико (Мадрид) с нова победа и поредна крачка към титлата

Атлетико (Мадрид) се върна на победния път в испанската Ла Лига, след като в мач от 23-ия кръг на първенството победи Гранада като гост с 2:1.

Всички три попадения в срещата паднаха след почивката. Маркос Йоренте откри в 63-та минута след асистенция на Коке, но малко след това Янгел Ерера възстанови равенството. Анхел Кореа се превърна в герой за „дюшекчиите“ с попадението си в 74-та минута след асистенция на направилия страхотен мач Йоренте.

До края не паднаха нови голове и така Диего Симеоне и компания се върнаха към победите след изненадващото равенство със Селта в предишния кръг. Тимът води с осем точки пред Реал Мадрид, който е с мач повече от градския си съперник и в неделя приема Валенсия. Гранада е осми с 30 пункта.

За Атлетико предстои гостуване на Леванте в отложен мач през седмицата, преди тимът да домакинства на състава от Валенсия идния уикенд. Гранада пък гостува на Уеска.