Fakti.bg | 19.02.2021 04:25:45 | 123

Бенфика и Арсенал не се победиха, оставиха всичко за реванша (ВИДЕО)

В плейофен сблъсък от 1/16-финалите на Лига Европа, Бенфика и Арсенал не успяха да излъчат победител.

Спорът помежду им приключи при резултат 1:1, като с оглед показаното на терена, гостите определено могат да съжаляват повече за пропуснатата възможност да спечелят така важния успех, макар и не в Португалия, заради рестрикциите, свързани с коронавирус пандемията.

През първото полувреме играчите на Бенфика се бяха прибрали в собствената си половина и очакваха възможностите си на контраатака.

Това правеше трудна задачата на атакуващите състезатели на съперника, които често се оказваха превъзхождани числено в близост до пеналта на португалския гранд.

Обамеянг имаше две добри възможности да създаде опасност пред вратата на символичните домакини, но така и не успя да извлече максимума от тях.

В 54-ата минута, след по-скоро ясна и не съвсем дълго оспорвана ситуация в полето на Арсенал, реферът Джунейт Чакър посочи бялата точка. Зад топката застана голмайсторът на турнира до този момент Пици, който вкара хладнокръвно за 1:0.

Отговорът на "артилеристите" беше незабавен, като само 2 минути след полученото попадение, те също стигнаха до такова.

Сака прати топката в мрежата, засичайки го при остро центриране от левия фланг. Поради известни съмнения за засада, ситуацията беше разгледана посредством системата ВАР, като в крайна сметка гол имаше и резултатът беше изравнен.

Последваха нови силни минути за лондончани, но за трети път в срещата Обамеянг не успя да отбележи така важния втори гол за тима си, като стреля на сантиметри от десния страничен стълб на целта.

Така или иначе, въпреки даденото солидно продължение, нова промяна нямаше, което запази интригата жива за ответната битка.