БНР | 21.02.2021 05:03:39 | 160

Антов отново не игра за Болоня при 1:1 със Сасуоло

Националът Валентин Антов остана резерва за Болоня при гостуването на Сасуоло – 1:1 в мач от 23-ия кръг на италианското първенство по футбол. Националният селекционер Ясен Петров бе на трибуните на стадион "Мапеи", за наблюдава очаквания дебют на защитника, но той така и не се появи на терена.

В дербито на региона Емилия-Романя гостите поведоха в 17-ата минута с гол на Роберто Сориано. В 30-ата обаче Болоня остана с човек по-малко заради червен картон на Аарън Хики. Той влезе остро в глезена на съперник и след преглеждане на ситуацията със системата за видео повторения (ВАР) съдията го отстрани.

Домакините натиснаха съперника и стигнаха до изравняването през втората част с попадение на Франческо Капуто в 52-ата минута.
В друга среща Дженоа и Верона също не се победиха - 2:2. Класирането се оглавява от Интер с 50 т, следва Милан с 49, а Рома и Лацио имат по 43 т.