БНР | 21.02.2021 15:35:13 | 122

Равенство за Берое и Славия в Първа лига

Берое завърши наравно 1:1 у дома със Славия в среща от 18-ия кръг от Първа лига. Още в третата минута домакините пропуснаха да поведат в резултата, след като Еривалдо от няколко метра стреля неточно след подаване на Крум СтояновСтарозагорци взеха преднина в 12-ата минута чрез Гаюс Макута след изпълнение на корнер и асистенция на Георги Ангелов. В 22-ата минута шут на Радослав Кирилов мина над вратата на Берое.

Шест минути след подновяване на играта гостите получиха нова добра възможност за изравняване. Емил Стоев засече с глава центриране, но Генадий Ганев плонжира и изби топката. В 58-ата минута софиянци организираха още едно опасно нападение, което завърши с шут на Мартин Сораков, но Ганев отново отрази. Берое отговори със скоростна атака, последва подаване по земя в наказателното поле, Камубров прескочи топката, тя попадна в Цветков, който шутира в аут. В 66-ата минута Кийлън Лебон мина през отбрана на гостите и се озова очи в очи със Светослав Вуцов, но вратарят на столичани спря пробива на футболиста на заралии.
Само минута след това Берое остана с човек по-малко след втори жълт картон на Крум Стоянов, който удари с лакът съперников играч при борба за висока топка. В 85-ата минута на двубоя Карлос Охене игра с ръка в наказателното поле и влезлият като резерва Ивайло Димитров хладнокръвно реализира за крайното 1:1 при отсъдената от Георги Кабаков дузпа. Нападателят се завърна в игра след дълго лечение на контузия.

След това равенство Берое е на пето място, докато отборът от София остава на 13-та позиция в класирането със само  13 точки.

Димитър Димитров (старши треньор на Берое):  "Трябва да се сърдим само на себе си. Първото полувреме изпуснахме много голови положения. Останахме с човек по-малко. Виновни сме си само ние. Бяхме неконцентрирани пред гола. Трябваше да затворим рано мача. Резултатът е това, неприятен е за нас.  Съвсем друго е да се играе, когато имаш числено неравенство. Крум Стоянов се кълне, че не е ударил никой. Трябваше да сменим схемата на игра след червения картон. Съдийството не искам да го коментирам. Бях прав да се притеснявам. Ако си бяхме вкарали головете преди почивката, съдията нищо не можеше да направи. Имаше липса на самочувствие пред гола. Някои играчи го показват и в тренировките.  Мачовете са различни. В конкретния случай ние сме виновни. При числено неравенство отново можеше да развием атаките по друг начин. Програмата ни е трудна, но трябва да излезем с чест."

Александър Тарханов (старши треньор на Славия):  "Не мисля, че сме играли зле. Имахме контри, които можехме да реализираме. Изпитваме проблеми с реализирането на ситуациите. И в миналия мач имахме положения, които трябваше да вкараме. Грешките в защита винаги ни струват много. Второто полувреме имахме преимущество. Създадохме положения и преди червения картон играхме по-добре. Радваме се за точката, която спечелихме. Ивайло Димитров беше свеж и трябваше да вкара дузпата. Ради Кирилов можеше да я бие, но се изгуби в хода на срещата."