БНР | 21.02.2021 17:16:29 | 87

Етър удържа нулево равенство срещу Левски

Етър удържа равенство 0:0 срещу Левски с човек по-малко на стадион "Ивайло" и двата отбора запазиха местата си в класирането на българската футболна efbet Лига. "Виолетовите" пропуснаха шанс да изпреварят Славия и продължават да бъдат на последно място с точка зад "белите", а Левски е осми и изостава на три от Черно море.

Мачът започна с по едно положение пред двете врати, но до голове не се стигна. Живко Атанасов допусна грешка в защитата на Левски във втората минута и Ловре Кнежевич се откъсна сам срещу Звонимир Микулич, но Начо Монсалве го настигна и елиминира опасността с отличен шпагат. В следващата атака "сините" получиха шанс да поведат, след като Фейсал Рерас центрира в наказателното поле и Здравко Димитров продължи топката към непокрития Найджъл Роберта. Нидерландецът обаче не уцели вратата с глава.

Атанасов направи нова груба грешка и отново Монсалве го покри с шпагат в наказателното поле на "сините", които създадоха още две чисти положения до края на полувремето. Здравко Димитров не успя да вкара на Анатоли Господинов от малък ъгъл в 31-та минута, а десет по-късно Илия Юруков стреля над гредата от десетина метра.

Левски загуби всякаква идея как да атакува през второто полувреме и логично Етър изглеждаше по-добрият отбор в първите минути. Домакините дори получиха най-добрия шанс за гол в мача още в първите секунди, когато Микулич и Монсалве подариха топката на Миси Мезу. Новото попълнение на Етър обаче стреля покрай опразнената врата.

Домакините така и не се възползваха от по-добрата си игра в началото на второто полувреме, а Левски се оживи след появата на Билал Бари и Валери Божинов. Найджъл Роберта обаче получи най-добрия шанс за гол в 83-та минута, когато излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее от малък ъгъл.

Етър остана с човек по-малко в 85-та минута след втори жълт картон на Мариян Иванов и Левски опита да натисне за три точки. Шут на Драган Михайлович обаче бе уловен от Анатоли Господинов секунди по-късно, а Мартин Райнов стреля над гредата от близко разстояние.