Fakti.bg | 27.02.2021 14:29:03 | 122

Манчестър Сити постигна 20-а поредна победа във всички турнири

Лидерът в Премиър лийг Манчестър Сити постигна 20-а поредна победа във всички турнири, след като надделя с 2:1 над Уест Хам на "Етихад". Двамата централни защитници на "гражданите" в този мач - Рубен Диаш (30') и Джон Стоунс (68') донесоха поредните три точки на тима на Джосеп Гуардиола. Между тях се разписа Микаел Антонио (43'). "Чуковете", които преди този кръг заемаха четвърто място във временното класиране, изиграха силно първо полувреме, но след почивката бяха надиграни. Така Сити дръпна с 13 точки пред Манчестър Юнайтед и Лестър, които утре играят съответно с Челси и Арсенал.

Гуардиола направи цели седем промени в сравнение с двубоя с Борусия (Мьонхенгладбах) през седмицата. Голямата новина бе, че Серхио Агуеро започна за първи път от октомври. Джон Стоунс, Олександър Зинченко, Фернандиньо, Рияд Марез, Кевин Де Бройне и Феран Торес също стартираха.

Две бяха корекциите, предприети от Дейвид Мойс. Дарън Рандълф замени Лукаш Фабиански на вратата на "чуковете". Бен Джонсън започна за сметка на Боуен.

Двубоят вървеше доста равностойно в първия половин час, като, разбира се, домакините владееха доста повече топката. С първия си точен удар обаче Манчестър Сити откри резултата. Кевин де Бройне центрира перфектно от дълбочина, а централните защитници на "небесносините" бяха най-близо до вратата на Рандълф и атакуваха топката. Рубен Диаш успя много хубаво да засече с глава и да открие резултата, отбелязвайки първия си гол с екипа на "гражданите".

В 39-ата минута Уест Хам имаше чудесна възможност да изравни резултата, след като Микаел Антонио бе изпуснат в наказателното поле, завъртя се добре и стреля, но топката чука външната част на гредата и излезе в аут. Дори и да имаше гол, вероятно той щеше да бъде отменен след намесата на ВАР, тъй като преди това Цоуфал изглеждаше в положение на засада, която не бе маркирана от лайнсмена.

"Чуковете" обаче продължиха да играят добре на "Етихад" и две минути преди почивката стигнаха до изравнителен гол. Агуеро загуби топката в собствената си половина, след което Лингард веднага подаде към Форналс и бързо се придвижи в наказателното поле. Форналс продължи към Цоуфал, който центрира отдясно. Лингард опита да засече, но всъщност асистира на Антонио, който засече отблизо - 1:1.

Уест Хам имаше предимство през първата част както по отношение на общия брой нанесени удари (7:3), така и спрямо точните изстрели (3:2).

В 58-ата минута Сити организира страхотна контраатака в основата на която бе Де Бройне. Белгиецът проби чудесно отляво и центрира успоредно на голлинията, но там нямаше кой да засече.

По-добрата игра на Сити след почивката обаче даде резултат 10 минути по-късно, когато Зинченко намери Марез отляво. Алжирецът игра добре в наказателното поле и върна към Стоунс, който стреля с десния крак, вкарвайки четвъртия си гол през сезона.

До края Марез пропусна още един шанс за лидера, а гостите така и не намериха сили за натиск в последните минути. В добавеното време все пак Диоп получи шанс да стреля с глава от няколко метра, но не успя да намери рамката на вратата.