БНР | 01.03.2021 05:21:07 | 152

Милан обърна Рома в Рим

Отборът на Милан спечели с 2:1 при гостуването си на Рома в дербито от 24-ия кръг на италианската Серия "А" и отново е на 4 точки зад лидера и градски съперник Интер. Франк Кесие (43-дузпа) даде аванс на гостите, но малко след почивката Жордан Верету (49) изравни. Анте Ребич (59) върна преднината на „росонерите“ и им осигури победата.

Още след по-малко от 180 секунди игра Златан Ибрахимович тества рефлекса на вратаря Пау Лопес, който се справи с лекота. В петата минута попадение на Томори гостите не бе зачетено заради засада, а малко след това Ибрахимович пропиля ново изгодно положение, шутирайки покрай вратата. В 9-ата минута 39-годишният швед най-накрая прати топката в мрежата, но флагът на страничния съдия отново беше вдигнат. Гостите продължиха да доминират, но Ибрахимович, Анте Ребич и Симо Кяер нямаха късмет със завършващите си удари. Хенрих Михтарян от домакините излезе сам срещу Донарума, но не уцели вратата.

Две минути преди края на полувремето Давиде Калабрия беше съборен в наказателното поле и след намесата на ВАР беше отсъдена дузпа за Милан. Зад топката застана Франк Кесие, който не сбърка от бялата точка. На почивката Браим Диас замени получилия мускулна травма Хакан Чалханоглу.

Четири минути след началото на втората част домакините изравниха. Леонардо Спинацола асистира на Жордан Верету, който от границата на наказателното поле успя да намери долния ъгъл на вратата на Донарума за 1:1. Равенството се задържа само 10 минути, тъй като в 59-ата Анте Ребич получи топката на границата на наказателното поле и с мощен удар не остави никакъв шанс за Пау Лопес.

След успеха си Милан остава втори с 52 точки и 4 по-малко от лидера Интер, ни 6 повече от шампиона Ювентус. Рома е на пета позиция с 44 точки и на 2 зад четвъртия Аталанта.