Fakti.bg | 03.03.2021 07:29:29 | 139

Манчестър Сити с 21-ва поредна победа във всички турнири

Манчестър Сити срази у дома Уулвърхемптън с 4:1 в мач от 29-ия кръг на английската Висша лига и записа 21-ва поредна победа във всички турнири. „Гражданите“ поведоха след автогол на Леандер Дендонкер в 15-ата минута, но „вълците“ изравниха чрез Конър Коуди (61). Сити стигна до победата след два късни гола на Габриел Жезус (80, 90) и Рияд Марез (90+3) и изравни клубния си рекорд от 28 мача без загуба във всички турнири (между април и декември 2017 година), както и постижението на Арсенал от сезон 1998/99 за 19 поредни двубоя за първенство, в които тимът не е изоставал в резултат нито за минута.

Още във втората минута вратарят на гостите Руи Патрисио спаси удар на Рахийм Стърлинг. Превъзходството на домакините бе материализирано в 15-ата минута, когато Рияд Марез напредна в наказателното поле и даде остро успоредно подаване към Стърлинг, но Леандер Дендонкер си вкара автогол в опит да изчисти топката.

До края на полувремето домакините имаха инициативата, а "вълците" рядко успяваха да разменят повече от няколко паса. В 40-ата минута удар на Стърлинг бе блокиран от Дендонкер, а след това Марез шутира слабо. Три минути след това Аймерик Лапорт отблизо прати топката в мрежата на гостите, но попадението не бе зачетено след намеса на ВАР заради засада.

Натискът на домакините продължи и след почивката, а в 51-ата минута отново Руи Патрисио трябваше да се намесва след удар на Кевин Де Бройне по диагонала. Две минути по-късно отново португалският страж бе на мястото си и спаси удар на Марез.

Противно на логиката Конър Коуди (61) изравни за "вълците" след центриране на Жоао Моутиньо от фаул. Минути след това Руи Патрисио спаси удар на Габриел Жезус (80), който все пак се разписа десетина минути преди края след центриране на Кайл Уокър. Секунди преди това Стърлинг бе нацелил лявата греда.

В самия край домакините сложиха точка на спора с още две попадения, дело на Риад Марез (90) след асистенция на Илкай Гюндоган и Габриел Жезус (90+3) с добавка.

След успеха си Манчестър Сити е лидер с 65 точи и има 15 повече от Манчестър Юнайтед, който е втори и с мач по-малко. Уулвърхемптън е 12-и с 34 точки.