БНР | 07.03.2021 07:13:13 | 398

Ювентус обърна Лацио, Мората блести

Ювентус победи Лацио с 3:1 в мач от 26-ия кръг на Серия А. Торинци показаха, че могат да бележат голове и без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който преди мача получи лека травма и започна мача на пейката, като се появи в игра през второто полувреме.

Лацио поведе в 14-а минута с гол на Хоакин Кореа от разстояние. Малко по-късно Милинкович-Савич можеше да вкара втори гол за "орлите", но вратарят Шчесни спаси.  Юве изравни в 39-а минута, когато Адриен Рабио реализира след асистенция на Алваро Мората.

През втората част домакините осъществиха пълен обрат с два гола на Мората. В 57-а минута испанският нападател се разписа за 2:1 след асистенция на Федерико Киеза, а две минути по-късно реферът отсъди дузпа за Юве и Мората бе точен от бялата точка за крайното 3:1

В 69-а минута героят в този мач Мората, който доскоро лекуваше заболяване, отстъпи мястото си на Кристиано Роналдо. Лацио можеше да върне интригата в 76-а минута, но удар на Чиро Имобиле бе спасен с вещина от Шчесни.

Ювентус е трети в таблицата с 52 точки, седем по-малко от лидера Интер. Лацио е седми с 43 точки.