БНР | 14.03.2021 16:37:23 | 110

Интер с осма поредна победа, води с 9 точки

Интер записа осма поредна победа в Серия "А", след като спечели с 2:1 при визитата си на Торино в мач от 27-ия кръг. Така футболистите на Антонио Конте вече имат 65 точки в своя актив и водят с цели 9 пред втория Милан.

През първото полувреме футболистите на Торино имаха предимство, но първо Лукаку изчисти от голлинията, а след него Верди бе отказан от добрата намеса на Ханданович.

През второто полувреме и двата тима започнаха предпазливо. В 62-ата минута Армандо Ицо фаулира Лаутаро в наказателното поле, а съдията отсъди дузпа. Лукаку бе повече от категоричен от наказателния удар и даде аванс на своя тим.

В 70-ата минута Торино стигна до равенството. След корнер се стигна до разбъркване разбъркване, при което Ханданович отрази удар на резервата Симоне Дзадза, но Санабрия бе точен при добавката.

Пет минути преди края Алексис Санчес центрира, а Лаутаро след майсторско изпълнение с глава донесе победата за Интер.

В друга среща от кръга, играна по същото време, Парма победи у дома Рома с 2:0.