БНР | 16.03.2021 05:36:38 | 115

Ливърпул с важна победа във Висшата лига

Футболистите на Ливърпул надиграха като гости състава на Уувърхемптън с 1:0 в среща от 28-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение отбеляза бившият играч на домакините Диого Жота. Другото, с което ще се запомни мача, е тежкия удар в главата, който получи вратарят на Уувърхемптън Руи Патрисио след сблъсък със съотборника си Конър Коуди. Патрисио бе откаран в болница, но от там успокоиха, че състоянието му не е тежко. Уулвърхемптън продължава без победа в четири поредни мача.

С успеха Ливърпул се изкачи на шестото място в класирането с 46 точки, а Уувърхемптън остава 13-ти с 35 точки. Лидер е Манчестър Сити със 71, следван от Манчестър Юнайтед 57, Лестър 56, Челси 51 и Уест Хем 48.

Мачът започна с по-активна игра на домакините, които затрудниха вратаря на Ливърпул Алисон няколко пъти, а близо до гол в началото бе Семедо. Той обаче не се възползва от грешката на вратаря на мърсисайдци. След началните 15 минути, гостите заиграха далеч по-организирано, подобриха играта в средата на терена и постепенно взеха нещата в свои ръце. Хубави атаки доведоха до изгодни положения пред Садио Мане и Вилиан Жозе, но неточности в завършващата фаза не позволиха на шампионите да поведат в резултата по-рано. Това се случи в края на първото полувреме, кагато Салах и Мане организираха бърза атака, която приключи с подаване към Жота, а бразилецът успя да надиграе вратаря Патрисио и отбеляза единствения гол в срещата.

През втората част Ливърпул заигра по-предпазливо, като разчиташе да контраатакува опасно чрез бързите си нападатели, но Салах, Мане и Жота показаха неточен мерник пред вратата на съперника. В 86-ата минута Салах вкара точката във вратара на Уувърхемптън, но заради засада, гол не бе зачетен. При атаката Конър Коуди удари с коляно в главата вратаря Руи Патрисио, което наложи спиране на играта за оказване на медицинска помощ за повече от 10 минути. След това Патрисио бе откаран в болница, а по-късно стана ясно че състоянието му не е тревожно. Именно пред Коуди се появи единствената добра възможност за изравняване на резултата през втората част, но юношата на Ливърпул пропусна след удар в глава.