БНР | 20.03.2021 15:46:03 | 80

Легрейд спечели преследването в биатлона, Илиев 48-ми

Норвежецът Стурла Холм Легрейд спечели преследването на 12.5 км за мъже от финалите на Световната купа по биатлон в Йостерсунд (Швеция).

Носителят на Кристалния глобус за последните два сезона Йоханес Тингес Бьо остана втори и така битката между двамата за Световната купа ще се реши в утрешния масов старт, последното състезание за сезона.

Легрейд, четирикратен световен шампион от Поклюка 2021, финишира за 32:40.5 минути с две грешки в четирите стрелби, с което постигна седма победа за сезона и в кариерата си.

Йоханес Тингес Бьо остана втори на 22.6 секунди с три пропуснати мишени.

Трети завърши победителят в спринта вчера Лукас Хофер от Италия с пасив от 32.4 секунди и с четири грешки в стрелбата.

Двама българи участваха в надпреварата. Владимир Илиев, който вчера завърши девети в спринта, направи 9 грешки в стрелбата и остана на 48-о място с пасив от 4:29.8 минути. Антон Синапов е 55-и с осем пропуснати мишени и изоставане от 5:15.6 минути.

Йоханес Тингес Бьо остана на върха в общото класиране за Световната купа с 1038 точки, а Легрейд е втори с 1034 точки. Утре е последната надпревара за сезона - масов старт на 15 км. Трети е Кентен Фийон Майе (Франция) с 915 точки.

Владимир Илиев е 40-и със 118 точки, Димитър Герджиков е 97-и с 2 точки, а Синапов е 99-и с 1.

Стурла Холм Легрейд спечели малката световна купа в преследването с 306 точки след 9 старта за сезона, а след него останаха Йоханес Тингес Бьо също с 306 точки и Емилиен Жаклен (Франция) с 286 точки. Легрейд печели заради повече победи от Бьо в дисциплината.

Световната купа по биатлон завършва утре с масовия старт при мъжете и при жените.