БНР | 20.03.2021 16:41:41 | 216

Байерн вкара четири с човек по-малко, Холанд спаси точка за Дортмунд

Байерн игра близо 80 минути с човек по-малко, но въпреки това разгроми с 4:0 Щутгарт в мач от 26-ия кръг на германското първенство.

Големият герой на деня бе нападателят Роберт Левандовски, който реализира хеттрик още до почивката и излезе на второ място във вечната класация по голове в Бундеслигата с 269.

Срещата на "Алианц Арена" в Мюнхен изненадващо започна по-добре за гостите, които опитаха да наложат натиск в началните минути. Това обърка Байерн и в 12-ата минута Алфонсо Дейвис извърши необмислен и много груб фаул в глезена на Ватару Ендо, за който получи червен картон.

Изгонването на бранителя като че ли вдъхнови играчите на Байерн и в следващите 11 минути те отбелязаха три гола.

Левандовски откри в 18-ата минута, в 22-рата Серж Гнабри покачи на 2:0, а още в слевдащата атака отново Левандовски покачи на 3:0. Полякът оформи хеттрика си в 39-ата минута, като вкара 35-ия си гол за сезона в Бундеслигата и е само на пет от абсолютния рекорд в първенството. С третия си гол за деня Левандовски изпревари и легендата Клаус Фишер, който има 268 гола в Бундеслигата. Лидер в тази класация е Герд Мюлер, който има 365 попадения в германския елит.

През второто полувреме Байерн намали темпото на игра и нов гол не падна, макар и двата отбора да имаха по няколко добри шанса да сторят това.

С успеха си над Щутгарт баварците запазват първо място в класирането с 61 точки, като водят с 4 пред втория РБ Лайпциг.

Норвежката голова машина Ерлинг Холанд реализира две попадения - по едно в самото начало и самия край на мача, но това не се оказа достатъчно на тима на Борусия (Дортмунд), който стигна само до равенство 2:2 при гостуването си на борещия се за оцеляване Кьолн.

Холанд откри резултата в третата минута, завършвайки подаване на Емре Джан, но десет минути преди почивката Онжей Дуда изравни за Кьолн от дузпа.

Кьолн направи пълен обрат в 65-ата минута, когато точен бе Исмаил Джейкъбс, но в заключителните секунди на срещата Холанд изравни след пас на 19-годишния Ансгар Кнауф.
Равенството остави Борусия на пето място в класирането с 43 точки, докато Кьолн е 14-а позиция с 23 точки.

Волфсбург направи нова крачка към завръщане в Шампионската лига с победа с 2:1 над Вердер Бремен като гост.

"Вълците" откриха резултата в деветата минута, когато Джош Сарджънт си вкара автогол. В 42-рата минута Ваут Вегхорст покачи на 2:0 след група грешка в защитата на домакините.

Вердер върна един гол секунди след това чрез Кевин Мовалд, но през второто полувреме "музикантите" така и не успяха да вкарат втори такъв и да изравнят.
С победата Волфсбург се укрепи на трето място с 51 точки, докато Вердер е на 12-о място с 30 точки.

В последния мач от Бундеслигата, игран този следобед, Айнтрахт Франкфурт разгроми с 5:2 Унион Берлин и сложи край на серията си от три мача без победа.

Андре Силва даде начало на голеадата още във втората минута, а в седмата Макс Крузе изравни.

В 35-ата минута Айнтрахт отново поведе след автогол на Роберт Андрих, а до 41-вата минута Филип Костич и отново Силва доведоха резултата до 4:1.

В последните секунди на първото полувреме Крузе намали на 2:4 с втория си гол в мача.

През второто полувреме играта се поуспокои и падна само един гол, като той дойде в добавеното време и негов автор бе американецът Тимоти Чандлър.

С успеха Айнтрахт събра 47 точки и заема четвърто място. Унион е на седма позиция с 38.