БНР | 23.03.2021 18:16:10 | 216

Балкан на четвъртфинал в турнира ФИБА Къп

Отборът на Балкан постигна нов значим успех, като стана първият български отбор, който ще играе на четвъртфиналите в турнира по баскетбол ФИБА Къп, след като в „балона“ в Ботевград победи Фрибург Олимпик (Швейцария) с 90:74 (33:18, 11:21, 19:19, 27:16) т.

Домакините доминираха през целия мач, като само в средата на четвъртата четвърт позволиха разликата да стане само 4 точки. В състава на Балкан се завърна Тауан Ейджи, който пропусна предишния двубой с Берое от първенството ни заради травма. Така за първи път от началото на сезона отборът бе в пълен състав. За гостите бившият играч на Рилски спортист - Шон Барнет.

Дарко Балабан и Божидар Аврамов отбелязаха по 21 точки за победителите, с 19 и 9 асистенции е Сияни Чеймбърс. Силно се включи и Крис Минков с 8 точки и 11 борби. За Фрибур Олимпик Кристиян Краина е с 14 точки, 11 има Борис Мбала.