БНР | 26.03.2021 13:36:17 | 135

ВК Марица на полуфинал в първенството

Волейболистките на Марица (Пловдив) победиха Перун (Варна) с 3:0 (25:10, 25:10, 25:15) и във втория мач от четвъртфиналната серия между двата отбора и с 2:0 успеха стана първият полуфиналист в Национална волейболна лига. Срешата в зала "Сила"завърши за 55 минути игра в полза на шампионките.

На полуфиналните плейофи, които по програма трябва да се играят на 2, 5 и евентуално 7 април, пловдивчанки ще се изправят срещу победителя от четвъртфинала между Берое (Стара Загора) и ДКС Варна (Варна), който започва днес.

Мирослава Паскова, която само в третия гейм направи шест точки в нападение при 100% успеваемост, завърши мача като топреализатор с общо 12 точки за победителките. 10 точки добави Ива Дудова.