Fakti.bg | 26.03.2021 16:14:16 | 181

Младежите на България отсрамиха мъжете

Младежкият национален отбор на България продължава с отличното си представяне на турнира Анталия Къп 21 в Турция. След като в първия си мач възпитаниците на Александър Димитров обърнаха Украйна до 2:1, днес младите “лъвове” стигнаха до категорична победа с 3:1 над връстниците си от Казахстан.

Нашите момчета не оставиха никакви съмнения, че са по-класният тим и можеха да стигнат и до далеч по-изразителна победа. Владимир Николов и Димитър Тонев на два пъти бяха точки за нашите, като и трите попадения паднаха в началото на втората част в рамките на само девет минути, а казахстанците намалиха в края на мача от спорна дузпа. В последната минута на срещата Денислав Ангелов пък остави нашите с десет души за пресилен втори жълт картон, но това не помрачи добрите впечатления от играта на нашите особено през втората част.

През първата част до попадения не се стигна, въпреки че нашите момчета бяха по-активният тим през повечето време на полувремето.

Резултатът бе открит от България в 51-ата минута. Тогава Владимир Николов открадна топката от вратаря на казахстанците и без проблеми я прати в опразнената врата за 1:0.

Седем минути по-късно вече водехме с 2:0 Димитър Тонев получи топката отляво и след като се нагласи за стрелба прецизно прати топката по земя във вратата на съперника.

Две минути по-късно отново Тонев вкара - 3:0. Халфът на Ботев получи пас от Доминик Янков и след като вратарят излезе неразчетено прати топката в опразнената врата от дистанция.

В следващите минути нашите продължиха да се по-добрият тим на терена и можеха да стигнат до още попадения. Кольо Станев и Денислав Ангелов имаха добри положения, но пропуснаха. Илия Груев също можеше да отбележи от малък ъгъл, но реши да подава.

В 81-ата минута съдийката от Турция отсъди пресилена дузпа за казахстанците, след като Груев докосна леко съперник и арбитърът посочи бялата точка. От изпълнението съперникът на нашите реализира почтеният си гол. В последната минута на редовното време Ангелов бе изгонен, тъй като получи втори жълт картон, защото се приближи твърде близо до топката при изпълнение на фаул от страна на Казахстан. В последните мигове на срещата съперникът опита да стигне до втори гол, но нашите се бранеха спокойно и организирано.