Fakti.bg | 03.04.2021 16:22:25 | 265

Реал Мадрид вкара 5 пъти на Ейбар, но съдията отмени 3 гола

Реал (Мадрид) си върна, макар и временно, второто място в класирането на испанското първенство.

"Галактикос" се справиха със съпротивата на намиращия се в лоша форма състав на Ейбар, в сблъсък от 29-ия кръг на Ла Лига.

"Кралете" надиграха опонентите си с 2:0, въпреки че вкараха топката в мрежата 5 пъти.

Три от попаденията на състава бяха отменени.

Карим Бензема даде ранно предимство на тима си в мача, след едва няколко минути игра, но страничният съдия отмени попадението му заради засада.

Същото се случи и след гол на Асенсио в средата на полувремето. Футболистът на домакините се отчете и с удар в рамката на вратата.

Четири минути преди почивката все пак Марко Асенсио успя да открие резултата, като негово технично отиграване се превърна в гол преднина за състава му.

При отбелязването на попадението, футболистът се подхлъзна, но все пак успя да насочи кълбото в мрежата.

И гол на Каземиро беше отменен от съдията, като отново страничният арбитър беше маркирал засада.

Интересното беше, че и в трите случая, в които се стигна до отменяне на точен завършващ изстрел за домакините, повторенията показваха, че взетите решения са били коректни.

Крайното 2:0 оформи Бензема, с глава, в разразилата се истинска буря на базата на "кралете".

Част от феновете изразиха притесненията си в социалните мрежи, че срещата може и да не завърши, но в крайна сметка до нещо подобно не се стигна.

Така Реал е с 63 точки - една повече, но и мач в аванс пред Барселона. Лидерът Атлетико разполага с 66, но отново, при уговорката, че има да играе тепърва срещата си от кръга.

Ейбар запазва последната си позиция в таблицата.