Fakti.bg | 03.04.2021 18:42:23 | 130

Байерн Мюнхен отказа РБ Лайпциг от борбата за титлата в Бундеслигата

Байерн Мюнхен спечели с 1:0 гостуването на РБ Лайпциг в дербито на 27-ия кръг в Бундеслигата. Така на практика баварците отказаха съперника си от борбата за титлата. Отборът дръпна със 7 точки на върха и едва ли някой допуска, че може да изпусне първото място в оставащите седем кръга до края. Трите точки за тима на Ханзи Флик донесе Леон Горецка с гол в 38-ата минута след 25-ата асистенция за сезона на Томас Мюлер. Двубоят започна с 3-минутно закъснение заради доста куриозна ситуация - дупка в мрежата на една от вратите. Стражът на Байерн я завърза с кърпата си, но реферите бяха категорични, че така няма да започне срещата. В крайна сметка служите на стадиона излезе и замени кърпата със ...свинска опашка. Това бе одобрено от съдийската бригада и мачът стартира.

Двата отбора влязоха предпазливо в двубоя и вратарите скучаеха в първия четвърт час. Едва в 15-ата минута Байерн притесни домакините, като на напрежението се поддадоха първо Упомакено, а след това и вратарят Гулачи, но до попадение не се стигна. Четири минути по-късно Забицер посрещна лошо изчистена топка от защитник на гостите на границата на наказателното поле. Силният му удар обаче премина покрай вратата на Нойер. В 23-ата минута добра атака на Коман завърши с удар, който бе блокиран от бранилел на Лайпциг. Последва шут на съотборника му Чупо-Мотинг, който не намери очертанията на вратата. Баварците нанесоха своя удар в 38-ата минута. Томас Мюлер се включи от дълбочина и бе намерен с дълъг пас вдясно от вратата на домакините. Ветеранът върна топката към връхлитащия Леон Горецка, който от движение с безпощаден удар откри - 0:1.

Две минути преди почивката Лерой Сане можеше да удвои, след като елегантно овладя топката и от възуха я прати във вратата, но Гулачи изби в корнер. От последвалото центриране се възползва Чупо-Мотинг, който обаче стреля право в ръцете на стража на Лайпциг.

Второто полувреме започна с по-активна игра на домакините и още в първите пет минути резултатът можеше да бъде изравнен. Най-напред рикошет помогна на Нкунку да отправи удар, който мина покрай вратата. Секунди по-късно Забицер с атрактивен страничен удар не намери целта. Най-чистото положение обаче пропиля Дани Олмо в 52-ата минута. След многоходова атака пред него се откри страхотна възможност да шутира от наказателното поле, но мерникът му изневери. В 56-ата минута Лайпциг най-сетне стигна до точен удар чрез Марсел Забицер, който обаче не затрудни Мануел Нойер. Пак той шутира три минути по-късно и този път затрудни стража на Байерн, който обаче изби влизащата под гредата топка. Домакините продължиха да натискат, но все по-трудно стигаха до завъшващ удар. След 70-ата минута играта се изравни и малко след това Томас Мюлер можеше да сложи точка на спора. Ветеранът се измъкна по прекрасен начин от защитата и отправи удар по диагонала, който мина покрай дясната греда на Гулачи.