Fakti.bg | 05.04.2021 21:16:33 | 170

Барселона бе на минути от грешна стъпка в Ла Лига

Барселона се измъчи у дома и спечели трудно срещу Валядолид с 1:0 в мач от 29-ия кръг на испанската Ла Лига. Усман Дембеле (90) се превърна в герой за каталунците. Гостите завършиха срещата в намален състав, след като в 79-ата минута Оскар Планьо бе изгонен с директен червен картон.

Гостите започнаха по-добре мача и още в първите минути след бърза атака отдясно топката беше центрирана на главата на Кенан Кодро, който я прати в напречната греда.

В 16-та минута Лионел Меси шутира от пряк свободен удар, но не намери целта. До края на полувремето домакините имаха инициативата, а в добавеното време Педри пробва мощен шут от 20 метра, който принуди Жорди Масип да спаси в гредата и след това да хване топката.

След почивката каталунците продължиха с натиска си, но пропуски направиха Дембеле и Гризман. Играчите на Роналд Куман така и не успяваха да намерят път покрай Масип. Гостите останаха с 10 души в 79-ата минута, след като Оскар Планьо си изкара червен картон след грубо нарушение срещу Усман Дембеле.

Стигна се до 90-ата минута, когато домакините стигнаха до победния гол, а негов автор стана Усман Дембеле след асистенция на Жерард Пике.

След равенството каталунците събраха 63 точки и се изравниха по този показател с шампиона Реал (Мадрид). И двата гранда изостават с 3 точки от лидера Атлетико (Мадрид). Валядолид е 16-и с 28 точки.