БНР | 08.04.2021 16:30:58 | 87

Ботев (Пловдив) с ценна победа във Враца

Ботев (Пловдив) постигна важен успех при визитата си на Ботев (Враца) с 2:1 в първи мач от 23-ия кръг на Първа лига. Домакините пропуснаха дузпа в средата на второто полувреме, а двубоят ще бъде запомнен и с два незачетени гола.

Още в 11-та минута гол на Маркиньос реализира за гостите, но попадението не беше зачетено заради спорна засада. Малко след това домакините поведоха в резултата. Валери Домовчийски бе точен в 22-та минута. Само три по-късно Джонатан Перейра изравни за гостите, след като се възползва от асистенция на Мите Цикарски.

В 73-ата минута домакините пропуснаха дузпа. Кевин Янсон бутна в наказателното поле Самир Аяс, който дебютира за тима само няколко минути по-рано, и съдията посочи бялата точка. Изпълнението на Петър Атанасов обаче не бе добро и Георги Аргилашки спаси.

В 78-ата минута Ботев (Пловдив) стигна до пълен обрат. Центриране отдясно намери Мите Цикарски непокрит и македонецът прониза вратата за 2:1 в полза на гостите. До края домакините натиснаха и в добавеното време на срещата гол на Аяс бе отменен отново заради нова спорна засада. След центриране в наказателното поле на пловдивчани Аласан Н'Диайе свали топката с глава, а Аяс отблизо реализира. Страничният рефер обаче вдигна флага си.

С победата си днес Ботев (Пловдив) събра 24 точки в актива си и заема десета позиция в класирането. Ботев (Враца) от своя страна остава на предпоследна позиция с 18.