БНР | 11.04.2021 04:35:30 | 140

Реал (М) излезе начело в Испания след успех над Барселона

Футболистите на Реал (Мадрид) постигнаха втори успех за сезона над Барселона, след като в среща от 30-ия кръг на първенството се наложиха на своя стадион "Алфредо ди Стефано" с 2:1. Шампионите си осигуриха два гола аванс след половин час игра - първо отбеляза Карим Бензема в 13-ата минута, а Тони Кроос удвои в 28-ата. За гостите Оскар Мингеса върна едно попадение в 60-ата минута, което се оказа последно за срещата. С победата Реал (Мадрид) излезе начело в класирането в Испания, като с 60 точки се изравни с градския съперник Атлетико - двата тима имат по 66 точки, а Барселона е трети с 65. Освен това двата тима удариха по две греди, и за да е пълна драмата, втората за гостите дойде в последните секунди. В края на мача Каземиро от домакините бе изгонен, след като получи втори жълт картон в 90-ата минута.

В 13-ата минута Валверде от Реал финтира няколко играчи на каталунците, разви атаката по десния фланг към Лукас Васкес, който бе да се бави намери Карим Бензема в наказателното поле, и той с хубав удар от движение отбеляза първия гол. В тези начални минути "белите" имаха превъзходство в играта, което бе материализирано и в 28-ата минута. Винисиус преодоля двама защитници на Барса и бе фаулиран. Зад топката, за изпълнение на прекия свободен удар застана Тони Кроос, който стреля опасно, топката рикошира в Жорди Алба и излъга вратаря Тер Стеген - 2:0. Атаките на Барселона, с основен организатор Лионел Меси през централната зона не дадоха никакъв резултат през първото полувреме.

На полувремето заваля силен дъжд над Мадрид, който затрудни действията на футболистите от двата тима. Наставникът на гостите Роналд Куман извади от терена незабележимия Дест, като пусна Гризман, но и той не успя да промени статуквото на терена. Напротив - опасните контраатаки на домакините вещаеха трети гол, но пропуските на нападателите не позволиха резултата да бъде променен. Това все пак се случи в 60-ата минута, когато защитата на Реал не реагира добра на хлъзгавия терен при центриране отляво и Мингеса засече топката в наказателното поле - 2:1.

До края двата отбора си размениха по няколко опасности, но резултатът не бе променен.