Fakti.bg | 12.04.2021 17:05:53 | 128

Само още една победа и Хебър е шампион

Хебър направи втора крачка към спечелване на титлата. Отборът от Пазарджик се наложи с категоричното 3:0 (25:16, 32:30, 25:20) гейма у дома срещу Нефтохимик и вече има аванс от 2:0 успеха в WINBET финалите в Суперлигата, предаде Гонг.

Воденият от Александър Попов тим имаше превъзходство във всички елементи и закономерно поведе след 25:16 в първата част.

Във втория гейм шампионите опитаха да противодействат и изпуснаха да изравнят резултата. Водачеството се сменяше на няколко пъти след 24-та точка, но успешна атака на звездата Брадли Гънтър фиксира 32:30 за домакините.

Хебър победи в три части след успешна атака на Теодор Тодоров и крайното 25:20 за час и половина. Превъзходството на отбора от Пазарджик при началния удар отново беше огромно и това затрудни изключително много организацията на атаката на Нефтохимик.

Най-резултатен за успеха на Хебър отново стана нападателят Брадли Гънтър с 23 точки. Неговият съотборник се отличи с 12 точки.

За гостуващия тим центърът Николай Николов завърши с 14 точки.

Третата среща от серията между двата отбора е в четвъртък в Бургас.