Fakti.bg | 17.04.2021 20:41:00 | 146

Челси сломи Манчестър Сити в тактическа битка за ФА Къп

Челси изигра поредния си отличен мач под ръководството на Томас Тухел и победи Манчестър Сити с 1:0 в ½-финален сблъсък за ФА Къп на „Уембли“. Победното попадение бе дело на Хаким Зиеш след асистенция на Тимо Вернер.

След много надлъгване и твърде малко чисти положения през първата част, двете нули бяха променени в 55-ата минута, когато мароканското острие на лондончани съсече „гражданите“ и даде аванс на Челси.

До края на срещата „небесносините“ опитаха всичко, но изящните намеси на Кепа Арисабалага и солидната отбрана на „сините“ не позволиха на Хосеп Гуардиола да мечтае за 4 трофея тази кампания.

Така възпитаниците на Тухел се класират за четвъртия си финал в най-стария футболен турнир в света за последните 5 години. Техният съперник ще бъде определен утре, когато един срещу друг застават Лестър и Саутхемптън.

В осмата минута Рийс Джеймс нахлу отдясно в наказателното поле и опита прострелно центриране, ала Стефан внимаваше и се намеси решително.

Две минути по-късно Габи Жезус получи от Де Бройне, нагласи си топката и стреля фалцово към левия ъгъл, но в аут.

В 19-ата минута Чилуел засече центриране от Джеймс на далечната греда, но волето му профуча вдясно от вратата.

В 34-ата минута Чилуел подаде на Рийс Джеймс след разбъркване в пеналтерията, но коженото кълбо мина агонизиращо близо до десния страничен стълб.

Рубен Диаш пропусна отлична възможност да изравни в 69-ата минута, но изстрелът му с глава от упор отлетя над вратата.

В 77-ата минута Вернер направи светкавичен рейд по левия фланг, при който навърза няколко човека около себе си и понечи да удвои с диагонален удар, но Стефан се намеси решаващо и спаси отбора си.

5 минути по-късно Родри отправи първия точен шут за "гражданите" през втората част, ала той не слаб и в сигурните ръце на Арисабалага.

В предпоследната минута на добавеното време Лапорт бе на косъм да изравни с глава, но Кепа го сюрпризира с блестяща намеса от 1-2 метра на далечната греда.

11 минути след това Стърлинг сложи топката на главата на Фернандиньо, но мерникът на бразилеца му изневери от непосредствена близост.

В 55-ата минута след мълниеносна контраатака Маунт пусна към Вернер, който се изстреля, проби по лявото крило и продължи към наказателното поле, където свободният Хаким Зиеш с безпощаден шут прониза Стефан, откривайки резултата.