Проф. Румяна Коларова: Решението на ИТН е единственият възможен ход

"Решението ИТН да не предлага кабинет за гласуване е единственият възможен ход. За две седмици партията се превърна от такава, с която всички желаеха да направят коалиция, в партия, с която никой не иска да направи коалиция". Това каза пред БНР политологът проф. Румяна Коларова.
Слави Трифонов: Няма да предлагаме кабинета за гласуване, отиваме на избори
И допълни, че "ИТН не е партия, защото няма ръководен орган, решенията се вземат еднолично":
"Никаква демокрация".
В предаването "12+4" проф. Коларова посочи защо точно сега от ИТН са заявили подкрепа за кандидатура за втори мандат на президента Румен Радев:
"Правят го, за да се подредят в група. В момента са посочени с пръст като най-неприемливите, затова трябва да се прегрупират. В момента вече се групираха в левия популизъм... Може да сме свидетели на една трансформация на лявото, при която, ако БСП не бъде напълно изместена, то поне ще се формира едно ново ляво около протестния вот, олицетворяван от Слави Трифонов и неговата поп култура и съответно БСП".
Политологът подчерта, че ИТН са взривили партийната система:
"Единственият начин да се преструктурира партийната система отново е около президентския вот... Комбинацията между президентски и парламентарни избори е голям шанс за българската партийна система отново да се възстанови след тази фрагментация. Дисфункционалността на партийната система е нещо много страшно. Ще се стигне дотам, че партията ще стане лоша дума. Затова мисля, че ходът на ИТН е конструктивен, лошото е, че може да се окаже значително драматичен за старата левица".
Интервюто с проф. Румяна Коларова можете да чуете в звуковия файл.
Прочети цялата публикация



Израел отправи послание към Тръмп с новите си удари по Иран
Новият правилник на парламента, показва неразбиране на същността на институцията, според политолози
Неочакван обрат, годеж и страсти на финала на "Ергенът 5" тази вечер
Корупционният скандал в Украйна: застрашен ли е Зеленски
Румънският президент след взривяването на украински дрон в Констанца: Русия е виновна
Аржентина в напрежение заради травма на Нико Пас
Ерген №3 Алек Младенов вдигна тайна сватба (ВИДЕО)
Етиопия първа забрани вноса на двг автомобили и има вече има 100 000 електрички!
Гришо чака жест от Уимбълдън
Решение на съда поставя под напрежение класирането за първи клас
Четири години по-късно: Серина Уилямс се завърна на корта с огромна победа (видео + снимки)
ФИФА и Иран с нови стъпки към безпроблемно участие на световното първенство
Благоевградчанинът Борислав Христов представя България на Международната олимпиада по химия в Узбекистан
Ариана Гранде оглави класацията на „Билборд“ за сингли
Предложиха санданчанина Г. Баханов и за новия състав на ЦИК
УЕФА обяви кога четирите български отбори ще научат съперниците си в Европа
Дензъл Дъмфрис поема към Реал Мадрид: Интер прибира 20 милиона евро
Бежанец от Африка опита да обезглави ирландец в Белфаст, избухнаха безредици (снимки/видео)