Fakti.bg | 12.09.2021 17:43:12 | 99

Класата на Ливърпул си каза думата срещу Лийдс, но "червените" дадоха жертва

Ливърпул постигна третата победа от началото на сезона в Премиър лийг. Селекцията на Юрген Клоп се справи с регионалния съперник Лийдс, побеждавайки йоркширци с 3:0 насред "Елън Роуд". Успехът изкачи Мане и компания до третото място във временното класиране.

Срещата бе помрачена от сблъсъци между двете агитки преди началото на двубоя. Видеа из интернет показаха тежко ранени привърженици.

Тежка контузия пък получи младият талант на мърсисайдци Харви Елиът.

На терена "червените" нямаха много проблеми, като отбелязаха с втората си по-опасна атака в двубоя. В 15-ата минута Меслие сътвори фантастично спасяване срещу Диого Жота, но малко след това капитулира при удар на Салах. Цялата атака на гостите беше фантастична, като всичко завърши с остро подаване на Александър-Арнолд малко пред голлинията на съперника.

Малко след подновяването на играта, Юрген Клоп имаше претенции за дузпа, но реферът даде сигнал само за корнер. И това обаче свърши работа на мърсисайдци, които секунди по-късно стигнаха до гола. Фабиньо се оказа най-съобразителен при създалото се меле и отблизо направи 0:2.

Лийдс тотално абдикира от амбициите си, когато в 60-ата минута Паскал Страйк се намеси по ужасен начин срещу съперник и бе изгонен с директен червен картон.

До края главното действащо лице на терена бе Илан Мелие, като френският страж спаси йоркширци от разгром с чудесни намеси при удари на Мане и Хендерсън. В крайна сметка той отстъпи пред сенегалеца, който получи отлично подаване от Тиаго в 92-ата минута.

В следващия кръг Ливърпул приема Кристъл Палас, докато Лийдс ще търси първа победа при гостуването си на Нюкасъл.