БНР | 16.09.2021 04:27:17 | 83

ПСЖ взе точка в Брюж, Меси удари греда, Мбапе се контузи

Пари Сен Жермен не успя да победи Брюж в първия мач на тима от груповата фаза на Шампионската лига. Срещата, играна в Белгия, завърши при резултат 1:1.

Това бе първият случай, в който звездното трио на парижани – Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар стартираха мач заедно.

В 15-та минута Андер Ерера откри резултата за гостите след асистенция на Килиан Мбапе. Испанецът бе точен след удар от наказателното поле в долния ляв ъгъл за 1:0.

След като получиха попадение домакините заиграха по-добре и възобновиха равенството в 27-та минута с идентичен гол. Ханс Ванакен засече центриране от левия фланг и отбеляза след удар с едно докосване за 1:1.

В ответната атака парижани отново можеха да поведат, но удар на Меси се отби от напречната греда.

Втората част започна с проблем за Маурисио Почетино, който замени Килиан Мбапе едва в 51-та минута, заради контузия. Неговият заместник Мауро Икарди изпусна най-чистото положение през втората част, след като негов удар премина покрай противниковата врата.