Fakti.bg | 19.09.2021 18:45:42 | 182

Помогна ли Роналдо на Де Хеа да спаси дузпата в края на срещата с Уест Хям?

Манчестър Юнайтед постигна изключително драматична победа с 2:1 в трудно гостуване на Уест Хям в двубой от петия кръг на Висшата лига. Голямата звезда на "червените дяволи" Кристиано Роналдо отново бе в центъра на събитията.

Португалецът изравни резултата през първата част, вкарвайки четвъртия си гол в три мача, откакто се завърна на „Олд Трафорд“. През второто полувреме Роналдо на три пъти претендираше за дузпа, като поне в една от ситуациите имаше съвсем реални основания такава да бъде отсъдена. В добавеното време обаче дузпа получи Уест Хям. Давид Де Хеа спаси 11-метровия наказателен удар, изпълнен от Марк Нобъл.

Това бе първа спасена дузпа за испанеца от април 2016 година. След мача в социалните мрежи се появи снимка, на която се вижда как Кристиано, който е клекнал с лица към Де Хеа, посочва с ръка ъгъла, в който смята, че дузпата ще бъде изпълнена. В крайна сметка Нобъл стреля именно там, а Де Хеа изби, носейки трите точки на "червените дяволи".

Ronaldo signaled De Gea where Noble will hit his penalty before he even took it. ???? for a reason pic.twitter.com/5vYV8WkYMr