Fakti.bg | 21.09.2021 14:44:33 | 143

Локо Пд е на 1/8-финал за Купата след разгром

Локомотив (Пловдив) се класира с лекота за осминафиналната фаза в турнира за Купата на България. "Смърфовете" се "поразходиха" на терена в Смолян, за да надвият местния Родопа с 4:0. Селекцията на Александър Тунчев не подцени своя опонент от Трета лига и го наказа с попадения на Георги Минчев (3) и Венсан Марсел. На три пъти и гредите бяха верен помощник на родопчани. А стражът Дафовски спаси дузпа на Карагарен в 90-ата минута.

"Смърфовете" поведоха в резултата рано-рано в двубоя, след като от наказателен удар точен беше нападателят Георги Минчев. Стрелецът се справи без никакви проблеми и прати топката в мрежата на домакините за 1:0. Нарушението бе извършено пък от Стефан Киков, който задържа Кристиан Гомис в полето на родопчани и логично реферът Димов посочи бялата точка.

Родопчани успяха да организират добро нападение пет минути след това, но ударът на Михаел Кисьов от малък ъгъл отлетя встрани от вратата, пазена от Рейдър. В 14-ата пък топката бе центрирана в наказателното поле на пловдивчани за Кисьов, който стреля с глава на няколко метра пред Рейдър, но доста неточно.

След 19 минути игра "червено-черните" в тази среща от Пловдив отбелязаха втори гол отново чрез Минчев. Йосип Томашевич овладя топката вляво по нападението на Локомотив и центрира идеално за Минчев, който отблизо с глава направи безпомощен стража на тима от Смолян за 2:0.

В 31-ата минута Емил Янчев отне топка на Кисьов пред наказателното поле на Локомотив, след като нападателят на родопчани се засуети преди да отправи удар срещу Лукас Рейдър. Минута по-късно домакините направиха добра атака, а Ангелов разигра с Кисьов, който върна към №8 от Родопа, но ударът му отлетя над напречната греда на гостите.

В последната минута от редовното време на първата част хората на Сашо Тунчев вкараха трети гол. Кристиан Гомис даде балонно центриране отдясно, а Георги Минчев отигра с глава надясно, за да подаде към Венсан Марсел. Едно от новите попълнения на "смърфовете" отправи мощен удар с десния крак, който бе неспасяем за Стефан Дафовски - 3:0 за тима от Пловдив.

В 50-ата минута дойде най-добрата ситуация за гол пред Родопа, след като Ангелов си спря топката в наказателното поле на гостите с гръб и шутира с левия крак, но вратарят Рейдър с крак парира изстрела на играча на Родопа. Осем след това Томашевич опита удар отляво в наказателното поле на родопчани, но Карадафовски блокира и прати топката в корнер, от който обаче не произлезе нищо интересно за гостите.

В 64-ата минута пък Венсан Марсел "върна жеста" към Георги Минчев за третия гол и му даде прекрасно центриране отдясно за нападателя, който с глава реализира хеттрик на стадион "Септември" - 4:0 за Локомотив.

13 минути преди края Салинас комбинира с друг влезнал като резерва - Карагарен, който нахлу в наказателното поле на родопчани и пусна удар по земя, но топката се отби в десния страничен стълб на Дафовски. В 80-ата Михаел Кисьов нанесе диагонален удар посока вратата на Рейдър, но той отново бе неточен.

Последният интересен миг от този двубой настъпи в даденото от съдията продължение. Бирсен Карагарен на два пъти си изработи дузпа в полето на Родопа, но едва втората такава беше отсъдена от рефера Димов. Димитър Илиев даде шанс на Биската да изпълнява, но вратарят Дафовски се намеси блестящо и спаси за кеф на домакинските фенове.

Така Локомотив (Пд) отново ще се заеме с ангажиментите си в елита, където му предстои емблематичен сблъсък с вечния съперник Ботев (Пд).