БНР | 24.09.2021 04:21:51 | 67

Рома с измъчен успех срещу Удинезе

Съперникът на ЦСКА София в Лигата на конференциите Рома стигна до минимален успех срещу Удинезе с 1:0 в двубой от петия кръг на Серия А. Единственото попадение в срещата вкара Тами Ейбрахам, който донесе победата за тима на Жозе Моуриньо с ефектно отиграване с пета. В 90-ата минута на двубоя пък Лоренцо Пелегрини бе изгонен с втори жълт картон.

С успеха Рома събра 12 точки на четвъртата позиция в Серия А. Удинезе пък има 7 на 10-о място. В следващия кръг тимът на Жозе Моуриньо излиза срещу Лацио в дербито на Рим. Удинезе ще приеме Фиорентина.

Рома започна по-агресивно двубоя и след няколко пропуска стигнаха до гол в 36-ата минута. Калафиори успя да се справи със защитник на Удинезе до тъч линията и подаде към Тами Ейбрахам в наказателното поле, а бившият играч на Челси вкара ефектен гол с пета.
И след почивката Рома диктуваше събитията на терена. В 60-ата минута Лоренце Пелегрини не успя добре да овладее дълъг пас и да създаде опасност пред вратата на гостите. В 73-ата минута Деулофеу стреля почти от точката на дузпата, но ударът му бе слаб и не затрудни Руи Патрисио. В последната минута на редовното време Лоренцо Пелегрини получи втория си жълт картон в мача и бе изгонен от игра.