БНР | 26.09.2021 05:13:46 | 192

Интер и Аталанта поделиха точките в Милано

Съставите на Интер и Аталанта завършиха наравно 2:2 в един от интригуващите сблъсъци, които предлага шестия кръг на италианското футболно първенство.

Лаутаро Мартинес даде ранен аванс за шампионите в 5-та минута, но гостите от Бергамо обърнаха резултата до почивката. Точни бяха Руслан Малиновски и Рафаел Толой. След паузата Един Джеко възстанови паритета, а четири минути преди края на редовното време резервата Федерико Димарко пропусна дузпа за домакините. Малко след това пък гол на влезлия от пейката Рикардо Пиколи бе отменен от ВАР.

Така, двата отбора поделиха точките и Интер остава без загуба от началото на сезона в първенството и е на трета позиция с 14 точки. Аталанта е пети с 11 пункта. В следващия кръг „нерадзурите“ гостуват на Сасуоло, докато бергамаските приемат Милан.

В късния мач от програмата на 9-ия кръг: Дженоа - Верона 3:3.