БНР | 26.09.2021 05:18:31 | 189

Брентфорд не се даде на Ливърпул

Футболистите на Брентфорд и Ливърпул завършиха при зрелищното 3:3 в мач от шестия кръг на английската Висша лига. На „Брентфорд Къмюнити“ домакините вкараха първия гол чрез Итън Пинок в 27-та минута след асистенция на Айвън Тоуни. Скоро след това мърсисайдци отвърнаха на предизвикателството след гол с глава на Диого Жота, който получи добро центриране от капитана Джордан Хендерсън. Малко след началото на втората част гостите осъществиха пълен обрат чрез дежурния си голмайстор Мохамед Салах, който оползотвори отлично меко подаване на Фабиньо. За египетския нападател на „червените“ това бе юбилеен гол номер 100 във Висшата лига с екипа на Ливърпул.

Той влезе и в историята на клуба, стигайки до границата от 100 попадения в 151 мача – с един по-малко от легендата Роджър Хънт. Витали Янелт възстанови паритета след неразбирателство в отбраната на гостуващия състав, като успя да реализира с глава, след като топката преди това срещна напречната греда на Алисон. Къртис Джоунс със страхотен шут от дистанция върна аванса на Юрген Клоп и компания, но новаците не се отказаха и отново демонстрираха духа си в 82-та минута, когато резервата Йоан Уиса се възползва от нова грешка в защитата на гостите.

До края не паднаха нови попадения и така Ливърпул не съумя да се възползва от грешните стъпки по-рано през деня на Челси и Манчестър Юнайтед, като дръпне с повече на върха. Тимът е еднолично първи с 14 точки, но само на една пред шампиона Манчестър Сити и още три отбора – Челси, Юнайтед и Евертън. В понеделник Брайтън може да излезе изненадващо на челното място, ако надвие Кристъл Палас като гост. Брентфорд продължава да впечатлява с изявите си и е на девета позиция с девет пункта, като има само едно поражение от старта на кампанията в Премиършип.

В следващия кръг за Ливърпул предстои мач с Манчестър Сити на „Анфийлд“, докато „пчеличките“ гостуват на Уест Хем.