Fakti.bg | 07.10.2021 11:45:02 | 80

Кузманов отстрани Дамир Джумхур в Барселона

Димитър Кузманов постигна победа с 6:4, 6:4 над един от най-добрите тенисисти, срещу които се е изправял до момента в кариерата си - Дамир Джумхур, съобщи БНТ.

Босненецът бе поставен под №4 в основната схема на турнира на червено в Барселона, като двамата премериха сили на 1/8-финалния етап.

Българинът стигна пръв до брейк в осмия сет на първия гейм, но след това му се наложи да повтаря упражнението, за да затвори частта в своя полза.

Във втория сет взе ранна преднина от 3:0 гейма и макар Джумхур да изравни резултата след 96 минути игра Кузманов спечели последното подаване на съперника, за да се озове сред най-добрите 8 в турнира.

На следващия етап негов съперник ще бъде съотборникът му на двойки - Теймураз Габашвили от Русия. Двамата след това имат на свой ред мач на 1/4-финалите срещу Алехандро Моро Каняс и Жауме Пла Малфейро от Испания.

Наградният фонд на турнира от сериите Challenger е €44 800.