БНР | 08.10.2021 17:52:00 | 78

Младежите ни категорични срещу Гибралтар, реализираха пет гола

Младежкият национален отбор на България разби с 5:0 Гибралтар в мач от Група “Е” на квалификациите за Евро 2023. Нашите не срещнаха никакви проблеми със съперника и още преди почивката водеха с 4:0. Хеттрик отбеляза капитанът Владимир Николов, а едно попадение добави Мартин Петков. През втората част Димитър Стоянов реализира още един гол и така оформи крайния резултат.

Селекционерът Александър Димитров започна на вратата с Дамян Христов, а пред него в защита - Асен Дончев, Симеон Петров, Атанас Чернев и Димитър Стоянов. В халфовата линия действаха Филип Кръстев, Илия Груев и Станислав Шопов. В предни позиции пък бяха Митко Митков, Мартин Петков и Владимир Николов.

Резултатът бе открит от България още в шестата минута. Тогава Филип Кръстев получи топката в наказателното поле и след като намери пролука стреля с левия крак. Ударът му бе избит от вратаря, но топката попадна у Владимир Николов, който просто я довкара в мрежата.

В 25-ата минута капитанът на нашите не остави шанс на вратаря на гостите от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Димитър Стоянов - 2:0 за българите!

120 секунди по-късно номер 10 засече с глава подаване отляво и оформи своя бърз хеттрик.

В 37-ата минута България вече водеше с 4:0. Пробив на Станислав Шопов намери Мартин Петков на стрелкова позиция и с десния крак реализира поредното попадение за "лъвчетата".

В началото на втората част гостите останаха с човек по-малко. Сеан Монтовио получи втори жълт картон за реплика към съдията и трябваше да напусне срещата предварително.

В 63-ата минута дойде и петият гол за България. Петков намери с фалцов пас в наказателното поле Димитър Стоянов и играчът на Славия с шпагат засече топката във вратата.

До края на мача нашите можеха да отбележат още попадения, но на два пъти гредите спасиха гостите. В края на мача темпото поспадна, като играчите на домакините решиха да поспестят сили за важния мач с Швейцария след четири дни.

С днешната си победа България събра шест точки в актива си и към момента се намира на втора позиция в класирането. По-рано днес Молдова победи с 1:0 Уелс и завърза битката в групата ни. По-късно днес играят и фаворитите Швейцария и Нидерландия.

"Имаше старание, себераздаване, желание за победа и за повече голове, това е похвално. Ясно е, че противникът нямаше такива сили. Можем само да съжаляваме, че не можахме да постигнем същия резултат и в предишния мач, а загубихме катастрофално. Днес не ми хареса, че двамата ни централни защитници си изкараха жълти картони срещу Гибралтар, нямам думи, не мога да се побера в кожата си от яд.

Иначе по фланговете и въобще в офанзивен план действахме добре и съм доволен. Не се връщаме назад, предишното поколение си е предишно поколение, все още изграждаме доверие между играчи и треньори. Швейцария развива футбола си от годините, целенасочено, резултатите им се виждат. Не е на 100% готов нашият отбор, но във футбола, когато са изравнени силите, трябва да сме концентрирани, да сме на максимума си, не трябва да летим в облаците.

Няма непобедим отбор в света, Швейцария не е непобедим отбор. Трябва да дадем всичко от себе си, малко клишета нахвърлих, но това е истината. Гледаме само футбола, другото не ни интересува", заяви след мача старши треньорът Александър Димитров