БНР | 17.10.2021 08:44:58 | 171

Първа победа за наша волейболистка в Италия

Отборът на Савино дел Бене (Скандичи) с разпределителката Никол Миланова постигна първа победа във втория кръг от италианското първенство по волейбол – 3:1 (25:15, 26:24, 20:25, 25:15) като домакин на Волей Бергамо. Българката игра добре цял мач записа с 5 точки (1 ас). В тима е и италианската националка с български произход - Офелия Малинов, но тя остана резерва и влизаше за кратко във втората и третата част.

При мъжете отборът на Консар (Равена), за който играят българският диагонал Димитър Димитров и националът на Северна Македония - Александър Ляфтов, допусна втора поредна загуба – 0:3 като домакин срещу новака Джиоела Призма (Таранто). Бившият волейболист на ЦСКА Димитров влезе като резерва във втората и третата част и изпълни два начални удара, но не записа точка.

Шампионът на България за 2021 година с Хебър (Пазарджик) Александър Ляфтов започна като титуляр, но бе заменен още в първия гейм от Лука Улрих. Лявтоф влизаше като резерва във втория и третия гейм и завърши двубоя с 3 точки (50% ефективност в атака, 27% перфектно и 47% позитивно посрещане).