Fakti.bg | 23.11.2021 19:51:08 | 302

Байерн Мюнхен "бетонира" първата си позиция в групата след бой на Динамо Киев (ВИДЕО)

След като изминалата седмица потвърди класирането си за осминафиналите, тази вечер Байерн Мюнхен "бетонира" и първата си позиция в група Е. Няколко седмици след погрома над Динамо Киев у дома, селекцията на Юлиан Нагелсман повтори упражнението и на украинска земя. Победата бе с резултат 1:2, а баварската машина подсигури необходимата си преднина още до паузата, когато вече водеше с 0:2.

Победата можеше и да се размине за златните медалисти от Бундеслигата, които в последната минута имаха късмета Виктор Циганков единствено да разтресе тяхната дясна греда.

Под обилния снеговалеж на Олимпийския стадион в Киев, Байерн поведе още в 13-ата минута. Роберт Левандовски прибави поредния уникален гол в бляскавата си кариера, след като със задна ножица наказа лошо изчистена топка от украинската отбрана.

В 41-ата германците сътвориха нова скоростна атака, при която Мюлер прескочи подадена топка от Толисо и тя отиде за Кингсли Коман, който от малък ъгъл не сгреши за 0:2.

До полувремето в употреба влезе и системата ВАР, която прегледа възможност за дузпа в полза на Динамо. В крайна сметка реферът Умут Мелер се отказа от подобен развой на събитията.

Успокоени от комфортната си преднина, гостите леко намалиха оборотите на своето представяне. Това се оказа и отличен момент за звездата на динамовци - Микола Шарапенко, който загатна за изключителните си качества. На два пъти той беше на косъм от попадението в 48-ата минута, но така и не намери път на топката измежду сигурния Нойер.

Упоритостта му все пак даде резултат и киевчани намалиха в 70-ата. Атакуващият халф бе в основата на добра атака, при която Циганков намери в наказателното поле Денис Гармаш, а той със силен шут в средата на вратата намали до 1:2.

Оттам насетне селекцията на Мирча Луческу изведнъж повярва, че може да измъкне нещо от тази среща и кризисните мигове пред Нойер зачестиха. Веднъж германският национал отчая Сидорчук с наглед невъзможна намеса, а малко по-късно изстрел на Циганков мина покрай дясната греда.

В последните минути драмата беше пълна и Байерн се отърва на косъм от равенството. Циганков нанесе свиреп удар от границата на наказателното поле, ала за негово съжаление топката срещна единствено дясната греда.

В последния кръг, в мач без значение, Байерн приема у дома Барселона. Динамо ще гостува на Бенфика.