Fakti.bg | 28.11.2021 08:59:56 | 264

Интер диша във врата на Милан и Наполи след нова победа

Италианският шампион Интер надигра с 2:0 като гост новака Венеция в мач от 14-ия кръг на Серия "А". Хакан Чалханоолу бе точен в 34-ата минута за гостите от Милано, а в шестата минута на добавеното време включилият се от пейката Лаутаро Мартинес реализира второто попадение - от дузпа.

Футболистите на Паоло Дзанети не успяха да сътворят почти нищо интересно пред вратата на шампионите през целия мач и резултатът е напълно логичен.

"Крилатите лъвове" са 15-и в класирането с 15 точки

Венецианците бяха в мини-серия от 2 поредни победи, като нямаха поражение в предишните си три шампионатни срещи. Интер пък се доближи само на точка (събирайки 31) от лидерите в класирането Наполи и Милан, които в неделя излизат съответно срещу Лацио и Сасуоло.

В предишния кръг "нерадзурите" на Симоне Индзаги се поздравиха с победа у дома с 3:2 тъкмо срещу Наполи.