Fakti.bg | 28.11.2021 14:10:18 | 91

Етър се върна на върха във Втора лига

Етър се наложи над Добруджа като гост с класическото 3:0 в последния мач от 19-ия кръг и отново се изкачи на върха във Втора лига. Футболистите на Веселин Великов контролираха събитията на терена през целия двубой и съвсем заслужено стигнаха до успеха, който ги върна на първото място във Втора лига.

Първото място във Втора лига за около 24 часа бе притежание на Миньор Перник, които вчера спечелиха гостуването си на Левски (Лом) с 1:0.

Срещата започна отлично за "болярите", които поведоха още в третата минута чрез Ловре Кнежевич. Нови две попадения през втората част - на Даниел Младенов (62) и Николай Янков (77), осигуриха ценните три точки на Етър. Това е втора поредна победа за "виолетовите", която ги връща на първата позиция, с точка повече от втория Миньор.

Добруджа продължава негативната си серия и вече 6 последователни мача добричлии не са стигали до успех в шампионата. Отборът, воден от Атанас Атанасов, заема предпоследно място в класирането с актив от 15 пункта.