Fakti.bg | 17.01.2022 19:45:48 | 115

Петко Христов и компания попариха шампионските амбиции на Милан с гол в 95'

Шампионските амбиции на Милан бяха попарени от най-неочаквания съперник - Специя. „Росонерите“ трябваше да преклонят глава с попадение дълбоко-дълбоко в добавеното време на срещата на своя „Сан Сиро“.

Типът на Стефано Пиоли имаше възможност да изпълни дузпа в края на първата част, благодарение на по-бързите крака на Рафаел Леао, който изпревари вратаря Иван Проведел до спорната топка, за да бъде фаулиран. От бялата точка обаче Тео Ернандез не успя да се разписа, макар и в последните секунди на полувремето Леао да свърши работата с красив прехвърлящ удар.

Авансът изглежда успокои „миланистите“, защото те заиграха много по-лежерно през втората част. В нея броят на ударите достигна внушителните 25, а други 8 намериха очертанията, като този път Проведел бе на мястото си, за да ги спаси.

Full time at San Siro.#MilanSpezia #SempreMilan @Acqua_Lete pic.twitter.com/Il0cW7sJvT

— AC Milan (@acmilan) January 17, 2022

Това даде възможност на Кевин Агудело да изравни, след като бе изоставен в наказателното поле при центрирането на Верде.

Емануел Гиаси пък шокира домакините с попадението си в последната секунда на петте минути продължение. Играчите на Специя се възползваха от грешка на Калулу в своята половина, а нападателят преодоля хладнокръвно Майк Менян.

Така тимът на Петко Христов се отдалечи от зоната на изпадащите и вече има 22 точки, докато Милан отваря възможност пред Интер, за да се откъсне на върха, ако спечели мача си в пасив.

Междувременно Интер стопи разликата с лидерите, побеждавайки с 0:2 тима на Болоня.