Fakti.bg | 17.01.2022 22:30:54 | 352

С Шевченко - зле, без Шевченко - 6:0

Отборът на Дженоа изпадна в изключително тежка криза и към днешна дата изглежда сигурен изпадащ в Серия Б. Андрий Шевченко бе уволнен преди няколко дни, тъй като не успя да спечели нито един мач начело на „грифоните“ в шампионата, но записа няколко оспорвани равенства. В първия мач след раздялата с украинеца обаче се стигна до най-тежкото поражение за клуба от доста време насам.

Фиорентина разгроми „сицилианци“ с внушителното 6:0 на своя „Артемио Франки“, като така задълбочи кризата в лагера на съперника.

С по едно попадение се отчетоха Одриосола, Бонавентура, Влахович и Торейра, а Бираги се разписа на два пъти. Междувременно при 0:0 Душан Влахович се успя да вкара дузпа за „виолетовите“, но след това се реваншира с красиво попадение през втората част.

Фиорентина вече е в позиция да атакува дори класиране в топ 4, стига да задържи днешното си вдъхновение, докато в Дженоа трябва да се надяват на чудо, защото сезонът скоро ще навлезе в решителната си част, а едва ли още дълго зоната на спасението ще бъде достижима.